logo samochody.info
menu


 
 
 
 
 
 
 

  Motoryzacją interesuję się od wielu lat. Obserwując współczesne trendy stylistyczne przy projektowaniu samochodów, chciałem podzielić się z Wami moimi odczuciami na ten temat i zaprezentować listę ładniejszych według mnie aut w poszczególnych kategoriach.

Ciekawsze stylistycznie samochody osobowe w swoich klasach.

Auta małe:

  • Mini Cooper / Cooper S

  Bardzo udany powrót Mini w nowej wersji. Samochód mimo iż nawiązuje mocno do starego modelu, jest po prostu ciekawy i się szybko nie opatrzy jak większość aut tego segmentu, które są podobne, lub często po prostu "nijakie". Mini jest po prostu kultowy.

mini cooper

Kompakty

  • Audi A3 / S3

  Proste, bez zbędnych udziwnień linie nadwozia, opatrzone małymi akcentami, nadającymi autu dynamizmu, to cechy, które moim zdaniem przemawiają na korzyść tego samochodu na tle konkurencji, która poszukując nowego stylu, często wpada w tzw. błędne koło udziwniając co się tylko da.

audi a3

Auta klasy średniej

  • Saab 9 ³

  Auta klasy średniej to w dużej mierze sedany, a tak właśnie powinien wyglądać ładny sedan. Proste ale wysublimowane i pełne uroku linie nadwozia, żadnych kosmicznych akcentów stylistycznych. Saab wygląda sportowo, a zarazem budzi szacunek i poczucie bezpieczeństwa z czego ta marka zresztą od lat słynie.

saab 9-3

Klasa wyższa

  • Volvo S80

  Obecnie jest to flagowe auto marki Volvo. Stylistyka ma swych zwolenników jak i przeciwników, którzy widzą te samochody tylko i wyłącznie jako dobre, kanciaste i pojemne krążowniki. Sylwetka jest spójna i nie wygląda jakby miała doczepione pewne elementy nadzwozia na siłę i za to duży plus.

volvo s80

Samochody luksusowe

  • Audi A8 / S8

  Kolejne Audi w tym zestawieniu. Ale cóż widać zasłużyło na to. A8 podobnie jak jego mniejszy "brat" z firmy, ujmuje przede wszystkim ładną, bez udziwnień linią nadwozia i sportowym charakterem.

audi a8

Samochody sportowe

  • Ferrari 599 GTB

  Tutaj był mały dylemat, bo pasowały mi dwa auta, a w zasadzie dwa modele tej samej firmy. Ferrari 599 oraz 430. Pomyślałem jednak, że oba auta są tak piękne, iż bez znaczenia będzie, które trafi tutaj, bo każdy wybór z tych dwóch będzie dobry. Mimo, że w tym zestawieniu pod uwagę jest brana stylistyka auta, tu wybrałem 599 ze wzgledu na to, że ma mocniejszy silnik, a przecież w samochodzie sportowym to jest właśnie ważne. No i ten piękny krwistoczerwony lakier !

ferrari 599 gtb

Auta terenowe i SUV

  • Suzuki Grand Vitara

  Auto ujmuje swą prostą, a za razem zgrabną sylwetką i przyjemnymi liniami, które nie rażą. Wszystko tworzy bardzo ładną całość, tak jak przystało na auto o predyspozycjach do jazdy w trudniejszych warunkach. Czyli ma być proste, a zarazem ładne i za to chwała stylistom.

suzuki vitara


reklama


Motoryzacja
1 , 2 , 3

Sklep NEO24.pl

Tu może być Twoja Reklama -
informacje w dziale Kontakt.
© samochody.info - all rights reserved.