logo samochody.info
menu


 
 
 
 
 
 
 

Artykuły o motoryzacji część 3.

  Motoregen.

  Motoregen oferuje naprawę turbosprężarek, na miejscu zatrudnia doświadczonych inżynierów mechaników. Auto z uszkodzoną turbosprężarką poddane jest analizie spalin i testom wydajnościowym, klienci z Siedlce chwalą sobie naprawę turbosprężarki niemalże od ręki. Po regeneracji turbiny ewentualnie wymianie dołączane są wykresy z testów obciążeniowych pracy sprężarki. Sprawdź ofertę napraw turbosprężarki w warsztacie motoregen w Siedlcach, serdecznie zapraszamy.


Kasacja pojazdów.

Stacja demontażu pojazdów – doskonały sklep z częściami zamiennymi.

  O tym jak drogie bywają części zamienne do samochodów wiedzą wszyscy właściciele aut. Jeśli trzeba kupić nową część do nowego auta, wówczas jej koszt znacznie łatwiej przełknąć, niż wtedy, gdy koszt jednej części jest zbliżony do wartości starego auta. Na szczęście poza firmowymi sklepami, części zamienne, można także kupić na stacjach demontażu pojazdów.

  Zgodnie z polskim prawem stacje demontażu pojazdów odpowiadają za złomowanie starych, zniszczonych i niezdatnych do użytku samochodów. Ich prawnym obowiązkiem jest dokonanie demontażu pojazdu i odzyskanie jak największej ilości surowców wtórnych. Elementy, które nie nadają się do dalszego użytku lub przetworzenia muszą zostać zutylizowane na stacji demontażu lub przesłane w miejsce, gdzie odbędzie się proces utylizacji w warunkach bezpiecznych dla środowiska.

  Poza rozkładaniem pojazdów na części stacje demontażu mają prawo sprzedawać części pozyskane z zezłomowanych aut, o ile są one dobre i dalsze ich użytkowanie jest bezpieczne.

  Patrząc w ten sposób, stacje demontażu pojazdów takie jak Wigmet, to doskonali dostawcy części zamiennych. Odwiedziny na złomowiskach szczególnie polecane są właścicielom pojazdów, które lata świetności mają już za sobą. Można tu bowiem znaleźć oryginalne zamienniki do samochodów mających dwadzieścia, trzydzieści i więcej lat. Dzięki nim auta można doprowadzić do bardzo dobrego stanu, nawet wówczas, gdy części do nich nie są produkowane.

  Warto przy okazji podkreślić, że części znajdujące się na złomowiskach są nie tylko dobrej jakości, ale przede wszystkim ich cena jest znacznie niższa aniżeli części nowych. czesci samochodoweWszyscy, którzy mają wątpliwości co do jakości i bezpieczeństwa poszczególnych części zamiennych powinni pamiętać, że wiele pojazdów jest złomowanych np. po stłuczce, która uszkodziła przód pojazdu. Tym samym tylna maska, światła, zderzaki czy koła są często w bardzo dobrym stanie, a ich dalsze użytkowanie jest całkiem bezpieczne.

  Jeśli więc szukasz nowej szyby, maski czy opon do swojego auta – koniecznie odwiedź naszą stację demontażu. Z pewnością znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz - wigmet.pl


Wypowiedzenie umowy OC.

Jak wypowiedzieć umowę OC?

  Nie zawsze umowa OC automatycznie przedłużana jest na kolejnych 12 miesięcy. Jeśli kierowca życzy sobie zmienić ubezpieczyciela, może tego dokonać. Trzeba jednak dopełnić wielu formalności, zwracając baczną uwagę głównie na daty. To one mogą mieć kluczowe znaczenie przy wypowiadaniu obowiązującej umowy.

  Wypowiedzenie OC możliwe jest najczęściej wtedy, gdy kończy się termin ważności polisy. Wówczas właściciel pojazdu ma prawo zdecydować o przeniesieniu ubezpieczenia do innej firmy ubezpieczeniowej.

Wypowiedzenie OC na piśmie

  Pierwszym krokiem, który musisz wykonać w kierunku wypowiedzenia umowy OC jest napisanie odpowiedniego pisma. W oświadczeniu musisz zawrzeć takie informacje jak:

  - dane osobowe posiadacza polisy (imię i nazwisko, adres zamieszkania),
  - numer polisy ubezpieczeniowej, której dotyczy wypowiedzenie OC,
  - okres ubezpieczenia,
  - markę i model ubezpieczonego pojazdu,
  - numer rejestracyjny ubezpieczonego auta.

  W oświadczeniu możesz powołać się na art. 28 ust. 1 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2003 r. nr 124 poz. 1152 z późniejszymi zmianami). Jest to ustawa regulująca wszelkie kwestie związane z obowiązkowym ubezpieczeniu komunikacyjnym.

  Możesz też sięgnąć po wzory oświadczeń, które na swoich stronach internetowych udostępnia wiele firm ubezpieczeniowych.

Wypowiadasz OC? Pamiętaj o zachowaniu terminów.

  Jeśli chcesz mieć pewność, że wypowiedzenie OC zostanie przyjęte, musisz pamiętać o zachowaniu odpowiednich terminów. Oświadczenie musi dotrzeć do ubezpieczyciela nie później niż 1 dzień przed datą wygasania umowy. Jeśli dotrze później, wówczas wypowiedzenie OC nie będzie ważne – dotyczy to jednak sytuacji, w której kierowca nie wykupił ubezpieczenia w innej firmie.

Jaką drogą złożyć wypowiedzenie OC?

  Wypowiedzenie OC będzie ważne, jeśli prześlesz oświadczenie odpowiednim kanałem. Możliwe jest:

  - przesłanie dokumentu listem poleconym na adres konkretnej firmy ubezpieczeniowej za pośrednictwem Poczty Polskiej (tutaj liczy się data stempla pocztowego),
  - przesłanie oświadczenia za pośrednictwem firmy kurierskiej lub innego operatora pocztowego (tutaj liczy się data otrzymania wypowiedzenia przez firmę ubezpieczeniową),
  - bezpośrednie przekazanie oświadczenia agentowi ubezpieczeniowemu (w tym przypadku liczy się data dostarczenia pisma do siedziby firmy ubezpieczeniowej).

Czy warto wypowiedzieć OC?

  Wielu kierowców zastanawia się nad zasadnością wypowiedzenia kończącej się umowy OC. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach to rozsądny krok. Nie zawsze lojalność wobec ubezpieczyciela jest opłacalna. Warto mieć świadomość, że rynek ubezpieczeń zmienia się dość dynamicznie, w efekcie czego pojawiają się dużo bardziej atrakcyjne oferty niż na przykład 12 miesięcy temu.

  Warto więc przeprowadzić dokładne rozeznanie na rynku ubezpieczeń OC i sprawdzić, czy inna firma nie oferuje znacznie lepszych warunków. Dobrze jest to zrobić przed terminem wygasania umowy, by mieć jeszcze czas na złożenie oświadczenia wypowiadającego dotychczasowe OC.


Japońskie, nowoczesne opony Bridgestone.

  Japończycy bardzo dobrze znają się na tworzeniu opon. Trzeba zauważyć, że jeśli chodzi i szybkie sportowe samochody, to Japonia ma w tym ogromne doświadczenie. To, dlatego kierowcy, którzy chcą mieć pewność, że ich samochód ma idealne opony wybierają tę markę. Jest to trzecia pod względem wielkości firma, która zajmuje się produkcją opon. Wybierając sprawdzoną markę mamy pewność, że nasz samochód bez względu na warunki, jakie będą panowały na drodze będzie spisywał się bardzo dobrze. Warto inwestować swoje pieniądze w to, co dobre nawet, jeśli trzeba będzie na opony wydawać nieco więcej niż zakładaliśmy. Nie ma znaczenia czy chcemy kupować opony zimowe, czy letnie.opona bridgestone blizzak Bridgestone jest przygotowany na każdą ewentualność, dlatego warto im zaufać. Opony to bardzo ważny element każdego samochodu. Nie ma go, co lekceważyć. Gdyby samochody sportowe nie posiadały najlepszych opon, to ich jazda na torze byłaby niebezpieczna. W przypadku japońskiej firmy mamy do wyboru wiele różnych typów opon. Zaważyć warto również to, że na rajdach i na wyścigach te opony są bardzo popularne. Po prostu kierowcy z różnych stajni wiedzą, że można na nich polegać. Firma cały czas się rozwija i stara się robić wszystko żeby zadowolić coraz bardziej wymagających klientów.

  Kto montuje opony?

  Na świecie jest wielu producentów samochodów, którzy korzystają z ogumienia Bridgestone. Warto tutaj wymieniać chociażby Audi, BMW, Opla, Seata czy Mercedesa. To pokazuje jak dobrej jakości muszą być opony skoro w fabrycznych samochodach są one montowane. To nie wzięło się z niczego. Japończycy bardzo długo pracowali na tak wysoką jakość i teraz klienci to doceniają. Na świecie jest prawie sześćdziesiąt fabryk zajmujących się produkcją ogumienia Bridgestone. Właściciele firmy pracują cały czas nad swoim wizerunkiem i starają się robić wszystko żeby mieć cały czas najnowocześniejsze opony. Konkurencja przecież nie śpi i tylko czeka na potknięcia, ale w tej japońskiej firmie z tradycjami nie mają, co na to liczyć, bo jakość jest tutaj numerem 1.

  Sprawdź opony Bridgestone na: http://promo-opony.pl/Tyres/?brand=Bridgestone - warto !


Kiedy należy wymienić filtry w samochodzie?

  Posiadanie samochodu wiąże się z pewnymi czynnościami i pracami eksploatacyjnymi. Trzeba w odpowiednich odstępach czasowych wykonywać wymiany, przeglądy, prace wpływające na odpowiedni standard prowadzonego samochodu, a także bezpieczeństwo samej jazdy. Należy pamiętać o wymianie filtrów, a w szczególności o wymianie filtrów powietrza.

  Silnik samochodu, tak jak człowiek, potrzebuje powietrza. Niemniej jednak jest to bardzo wrażliwe urządzenie, które nie akceptuje i nie przyjmuje zanieczyszczeń. Stąd też konieczność stosowania filtrów powietrza. Filtry należy wymieniać co 15-20 tysięcy kilometrów. Częstotliwość powinna być podyktowana weryfikacją wyglądu filtra, stopniem ogólnego zanieczyszczenia.

  Filtr powietrza powinien wytrzymać mniej więcej rok, czyli od przeglądu do przeglądu. Najczęciej to jednak teoria, wszystko zależy między innymi od stopnia zanieczyszczenia dróg. Różnica w wyglądzie jest widoczna gołym okiem, dlatego nawet laik zauważy zapchany filtr. Warto przy tym dodać, że zapchany filtr powietrza generuje większe zużycie paliwa, co nie sprzyja oszczędnościom.

  Filtr powietrza można zmienić samodzielnie lub zlecić tę pracę mechanikowi. Jeśli nie mamy smykałki do realizacji prac typowo mechanicznych, nie znamy się na tym, to lepiej wysłać samochód do mechanika. Proces wymiany nie jest trudny, niemniej wymaga pewnej wprawy i wiedzy. Przed założeniem nowego filtra należy sprawdzić połączenie obudowy z rurą doprowadzającą powietrze z zewnątrz.

  Filtr powietrza nie jest jakoś specjalnie drogi, można go kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym, zarówno online, jak i stacjonarnym. Filtr należy dobrać do marki i modelu samochodu. Nie będzie to zbyt trudne, nawet przy samodzielnym zakupie przez Internet. Zarówno aukcje internetowe, jak i sklepy motoryzayjne online oferują bardzo przejrzyste wyszukiwarki pozwalające w szybki i skuteczny sposób znależć odpowiadający nam filtr.

  Wymiana filtra, to nie jest czasochłonna i kosztowna inwestycja, a pozwoli nam jeździć bezpiecznie i oszczędnie. Jeśli ktoś nie ma czasu i ochoty na cykliczne sprawdzanie filtra, powinien robić to wraz z przeprowadzaniem przeglądu samochodu. Warto poświęcić jeden, dwa dni na kompleksowe przeprowadzenie tych czynności w samochodzie. Te dwa dni pozwolą skutecznie odmienić jazdę samochodem, a przy tym oszczędzić na zużyciu paliwa. Wymiana też nie jest droga, wystarczy tylko znaleźć dobrego mechanika, który szybko i niedrogo wymieni nam filtry. Mechaników znajdziemy w sieci, możemy również porozmawiać ze znajomymi i rodziną, by podpowiedzieli, do jakiego mechanika warto się udać.

...............................................................................

 

 

Strony: 1 , 2 , 3

reklama


Motoryzacja
1 , 2 , 3

Sklep NEO24.pl

Tu może być Twoja Reklama -
informacje w dziale Kontakt.
© samochody.info - all rights reserved.