logo samochody.info
menu


 
 
 
 
 
 
 

Artykuły o motoryzacji część 2.

Dealer na miarę XXI wieku.

  Każdy nabywca samochodu zwraca uwagę na wiele różnych czynników. Zanim zdecyduje się na zakup konkretnego modelu, odwiedza całą masę salonów i analizuje poszczególne oferty, przede wszystkim pod względem ceny, osiągów oraz oferowanych dodatków. Choć oczywiście kwestią priorytetową jest tu sam samochód i jego parametry, to wcale nie bez znaczenia pozostaje też podejście profesjonalizm i podejście dealera do klienta.

  Czym charakteryzuje się dobry dealer?

  Wyjątkowo dobry dealer potrafi wręcz być czynnikiem przesądzającym o zakupie danego pojazdu. Ogólnie rzecz biorąc, każda firma motoryzacyjna ma ustalone podstawowe ceny dla każdego swego pojazdu. Bardzo rzadko jednak jest to cena ostateczna. Samochodowi dealerzy kupują pojazdy bezpośrednio od producenta właśnie za cenę podstawową, a następnie doliczają marżę, by mieć zysk. Bardzo często jednak zachęcają klienta licznymi promocjami, redukując marżę do minimum. I właśnie na takie promocje warto zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego sprzedawcy. Kolejna sprawa - jazda próbna i testy. Bo w końcu, żeby przekonać się do kupna samochodu, nie wystarczy go obejrzeć i chwilę posiedzieć w środku. Trzeba się nim przejechać, najlepiej samemu kierując. Tak więc ważna jest dostępność jazdy próbnej. Idealnie, gdy obejmuje ona każdy model, a przy tym jest swobodna i niezbyt droga. Ogromne znaczenie ma też jakość serwisu. Dobry dealer zapewnia szeroką gamę usług serwisowych, zarówno tych związanych z regularnym przeglądem, jak i likwidacją usterek, a także modyfikacjami pojazdu.

  Gdzie szukać profesjonalnych dealerów?

  W naszym kraju nie brakuje zarówno kiepskich dealerów, jak i solidnych. By wybrać odpowiedniego, nie można kierować się pozorami, tylko konkretną ofertą. Za przykład można tu podać dealera marki Honda z warszawskich Marek. OOferuje on nowe oraz używane samochody. Ma w swoim wachlarzu mnóstwo promocji na modele, serwis, części i akcesoria, np. rabat 6 tys. złotych na model Civic Tourer (możną to sprawdzić na stronie hondamatraszek.pl). Do tego profesjonalny serwis mechaniczny oraz blacharsko-lakierniczy. Dealer z Marek dysponuje też przechowalnią opon, doskonale przystosowaną do swego celu.

................................................................................

Wraz z początkiem jesieni co roku wielu kierowców staje przed dylematem, czy warto już wymieniać opony na zimowe.

  Zmiana opon na zimowe powinna być zależna wyłącznie od warunków panujących na drodze. Należy pamiętać, iż twarde letnie opony, które świetnie sprawują się latem, w temperaturze powyżej 7 stopni Celsjusza nie gwarantują wystarczającej przyczepności. Nie ma przy tym znaczenia wystąpienie opadów śniegu.

  Aby wybrać dobre opony do naszego samochodu musimy znać nie tylko wyniki testów, lecz także wiedzieć gdzie kupić, aby nie przepłacić i wybrać optymalny model do samochodu i warunków jazdy.

  Jeśli nie stać was na dobre opony, upewnijcie się, czy nie dałoby się założyć do auta opon w tańszym rozmiarze, lub u mniej znanego producenta. Czasami nieznaczna zmiana jednego parametru obniża cenę opony o 30 proc. lub więcej. Zdarza się to często w przypadku rozmiarów charakterystycznych dla starszych aut, których ogumienie kiedyś było normalne, a teraz stało się nietypowe. Różnica w cenie jest czasem tak duża, że warto zastanowić się nad zakupem innego tańszego rozmiaru oraz dodatkowych stalowych felg, które w warunkach zimowych spisują się znacznie lepiej niż ich aluminiowe odpowiedniki.

................................................................................

Jak sprawdzają się opony wielosezonowe zimą?

  Opony wielosezonowe sprawdzają się dobrze, ale to wszystko zależne będzie od warunków i stylu jazdy kierowcy. Zakładając, że ktoś jeździ bardzo szybko, to raczej nie ma co liczyć na to, że takie opony będą dla niego dobrym rozwiązaniem.

  Opony przeznaczone do jazdy zimą i latem mają inny rodzaj gumy, który jest uniwersalny, ale zapewne kierowcy, którzy mają tylni napęd w samochodach z dużą mocą dobrze wiedzą, co się dzieje na mokrej nawierzchni w ciepły dzień, kiedy wchodzi się w zakręt na zimowych oponach? Opony się ślizgają i jeśli nie ma się opanowania, to można z drogi wylecieć. Oczywiście w przypadku opon wielosezonowych nie ma takich problemów, ale trzeba mieć to na uwadze, że mogą nas niekiedy zaskoczyć. W samochodach o małych silnikach i mocy wydają się być bardzo dobrą propozycją. Nie trzeba martwić się o zmianę opon, kiedy spadnie pierwszy śnieg, albo kiedy zaświeci w marcu mocniej słońce. Dzisiaj w czasach, kiedy jesteśmy bardzo mocno zaganiani na pewno jest to dobre rozwiązanie.

  Jakie opony wybrać?

  W przypadku opon wielosezonowych panuje jedna, ale bardzo ważna zasada. Skupiamy się na oponach znanych producentów, najlepiej żeby to były opony z wyższej półki. Może wydamy na nie więcej pieniędzy, ale z drugiej strony będziemy mieli pewność, że bez względu na warunki panujące na drodze my zawsze i wszędzie dojedziemy. Oszczędności na oponach to najgorszy z możliwych scenariuszy. Po prostu nie opłaca się tego robić.

  Opony wielosezonowe.

  Jak widać zakup opon nie będzie trudny pod warunkiem, że mamy wystarczająco dużo pieniędzy. Jeśli opony wydają nam się drogie to weźmy pod uwagę, że kupujemy tylko jeden komplet, nie wydajemy na zmianę opon i ich przechowywanie. Warto jednak pamiętać o tym żeby opony przed kolejnym sezonem wyważać dla własnego bezpieczeństwa. Na razie opony wielosezonowe są bardzo popularne, ale to wszystko będzie zależało od ustawy, jaka ma wejść w życie odnośnie obowiązkowego stosowania opon zimowych. Czas pokaże jak to się skończy dla wszystkich kierujących pojazdami.

  Kompletna oferta opon dostępna na: promo-opony.pl - wielosezonowe i sezonowe opony.

................................................................................

Używanie łańcuchów śniegowych.

  Zima już za pasem, a więc czas najwyższy na to, aby odpowiednio przygotować swój samochód do tego okresu.

  Pierwsza i oczywista sprawa to opony zimowe. Są one idealne na miejskie warunki, gdzie często występuje błoto pośniegowe - na nim o poślizg bardzo łatwo. Pamiętaj jednak, że typowe opony zimowe nie uchronią Cię od poważnych poślizgów na lodzie. W przypadku silnego oblodzenia najlepszym rozwiązaniem są łańcuchy śniegowe. W sklepach znajdziemy szeroki wybór, m.in. łańcuchy śniegowe z tej strony.

  Łańcuchy mogą być uniwersalne, czyli takie, które dopasujemy dołańcuchy śniegowe każdego rozmiaru koła, jak i dedykowane. Dedykowane są o wiele lepsze, gdyż ściślej przylegają do opony i zapewniają lepszą przyczepność. Ich cena jest jednak niestety wyższa. Łańcuchy zdecydowanie nie przydadzą nam się tylko w górach, choć tam oczywiście ich stosowanie jest obowiązkowe. To także idealne rozwiązanie dla osób mieszkających na miejskich peryferiach, gdzie pługi śnieżne rzadko kiedy docierają. Stosuje się je po prostu wtedy, gdy na drodze jest bardzo duże oblodzenie. Pomogą one także w głębokim śniegu, ale w przypadku błota pośniegowego ich używanie już mija się z celem.

  Zakładanie łańcuchów wymaga od nas trochę wprawy, więc warto przećwiczyć to parę razy przed wyjechaniem w dłuższą trasę. Oczywiście łańcuchy śniegowe należy zakładać na koła napędowe naszego auta. Poruszając się z nimi zawsze pamiętaj o tym, aby nie przekraczać prędkości wskazanej przez producenta. Zazwyczaj zamyka się ona w granicach około 50 km/h. Nie zaleca się także wykonywać bardzo gwałtownych manewrów, gdyż może to doprowadzić do wysunięcia się łańcuchów. Jeśli planujesz dużo podróować po górach, to naprawdę warto zainwestować w drogie, ale jednak znacznie lepsze jakościowo łańcuchy. Nie będą się one wyciągały, tak jak te tanie, i zawsze zapewnią Twojemu samochodowi dobrą przyczepność.

  Nie warto oszczędzać na tego typu elementach, gdyż mają one ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, a nawet i życia.

................................................................................

Kobiece auto marzeń.

  Panie za kierownicą to nie tylko coraz liczniejsza grupa kierowców, ale także grupa świadoma swoich potrzeb i oczekiwań. Sprawdzamy, jakie auta cieszą się największą popularnością wśród kobiet, a także podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie samochodu, tak, żeby jego właścicielka była naprawdę zadowolona.

Szybki, mały i niezawodny.

  W rankingach przeprowadzanych wśród płci pięknej, na pytanie, jakie cechy powinien posiadać samochód idealny, panie najczęściej wymieniał bezpieczeństwo, komfort jazdy i bezawaryjność. Równie ważna dla ankietowanych była też łatwość poruszania się w ruchu miejskim i parkowania na zatłoczonych ulicach czy parkingach. Małe samochody wydają się być idealnym wyborem, który bez większych trudności spełnia wszystkie stawiane wymagania. Panie przyznają też, że w takich autach czują się bardziej pewnie, a prowadzenie sprawia im większą przyjemność.

Mały nie znaczy gorszy

  Co roku pojawia się na rynku przynajmniej kilkanaście nowych modeli, a wybór pojazdu o niewielkich gabarytach jest możliwy praktycznie w ofercie każdego producenta. Nie ma wątpliwości, że małe samochody mogą mieć pod maską naprawdę dobry silnik o przyzwoitej mocy. Do ich zalet należy też zazwyczaj mniejsze zużycie paliwa, a także nierzadko pojemny bagażnik – a są to cechy, które panie również umieściły wysoko na liście pożądanych atrybutów.

mazda 2

Kobiety wolą czerwony?

  Warto wspomnieć też o wyglądzie, który według deklaracji, chociaż nie jest kluczowy przy decyzji o wyborze nowego auta, również odgrywa pewną rolę. Kobiety cenią nowoczesny design, wolą też łagodniejsze kształty i jasne, ale i intensywne kolory. Zwracają też większą uwagę na wykończenie i drobne detale, które ułatwiają im życie. Małe samochody często są chwalone za duże dopracowanie szczegółów, a także ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni. Łatwe mocowanie fotelika dla dziecka czy duży zakres regulacji siedzenia kierowcy to także elementy, za które można zgarnąć kilka dodatkowych punktów u pań.

Pierwsza jazda

  Przed zakupem auta koniecznie trzeba się nim przejechać i przetestować, jak się sprawuje na drodze. Nawet na krótkiej trasie można się zorientować, czy będziemy czuć się w nim dobrze i komfortowo, czy może jednak warto poszukać czegoś innego. Pamiętajmy też, że małe samochody dobrze sprawdzają się w jeździe po mieście, ale jest to też dobry wybór na dłuższe trasy. Wszystko zależy od parametrów konkretnego modelu, a także jego stanu technicznego. Jeżeli nie kupujemy auta z salonu, warto poprosić zaufanego mechanika, żeby zajrzał pod maskę.

  Cierpliwość i zwrócenie uwagi na powyższe szczegóły to gwarancja dobrego oraz satysfakcjonującego wyboru samochodu, który spełni wszystkie oczekiwania. Warto poświęcić trochę czasu, żeby cieszyć się przyjemną i bezpieczną jazdą. Powodzenia!

................................................................................

Strony: 1 , 2 , 3

reklama


Motoryzacja
1 , 2 , 3

Sklep NEO24.pl

Tu może być Twoja Reklama -
informacje w dziale Kontakt.
© samochody.info - all rights reserved.